| simo1983 a întrebat:

Va rog foarte mult sa ma ajutati, doar daca intr-adevar stiti ceva despre situatia pe care o sa o descriu.
Situatie : Depun un dosar pentru un post de functionar public, dosarul imi este inregistrat.La concurs ma prezint daca sunt chemata de catre institutie? Sau avand in vedere ca mi-am depus dosarul ma pot prezenta la concurs?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca dosarul a fost primit si inregistrat si, pana la data concursului, nu se comunica respingerea lui pe diverse motive, atunci trebuie sa te prezinti la concurs, la locul, data si ora prevazuta in anuntul acestuia. Succes si numai bine!

| simo1983 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc tare mult!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai daca iti solicita institutia.Mult noroc.