| Nely_Rizea_1976 a întrebat:

Eu am de 4 luni un dosar de pensie de urmas si nici acum nu am primit un raspuns.Ce se intampla cat dureaza?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca sunt foarte aglomerati la Casa de pensii. Si eu am primit decizia de pensie dupa 89 de zile. Oricum vei primi pensia incepand cu data depunerii dosarului.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate dura până la 6 luni, mergi cu o cerere de urgentare și cere număr de înregistrare.
Succes!
Pa, pa.

| zdrangoi a răspuns:

Mult,chiar si 5-6 luni.
Du-te si intereseaza-te cat de des poti.
Poate daca insisti rezolvi ceva mai repede.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nepotii mei au primir pensia de urmas dupa aproape un an! Stai de capul lor, cu telefone, du-te personal... oricum vei primi banii din urma.