| susanumarian a întrebat:

Eu am o firma Srl pe numele meu eu am o activitate 3 luni pe an cu firma mea. si eu as dori sa ma duc sa ma angajez undeva pina imi incep eu activitatea. as putea? sau nu pot sa ma angajez ca am firma.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa fii angajat la o firma si sa ai si firma personala, in principiu legea nu interzice aceasta, cu exceptia faptului ca firma la care te angajezi sa nu fie in concurenta cu firma ta (sa nu aiba acelasi obiect de activitate). Totul este sa poti face fata in ambele locuri.