| lover123 a întrebat:

La ce varsta poti sa te angajezi legal? Am 18 ani fara 4 luni si as vrea sa ma angajez in vacanta de vara as putea sa ma angajez undeva?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare ca de la 16 ani te poti angaja legal. Peste vara ai putea sa lucrezi ca ospatar, sau la vreun strand, hotel. Depinde unde locuiesti si ce posibilitati ai in zona.

| Mirrre a răspuns:

Nu te poti angaja..doar ai putea sa lucrezi la negru undeva...mai bine astepti pana la 18 aniwinking

| lover123 explică:

Pai stiu un loc unde poti sa te angajezi fara facultate dar nu am intrebat daca merge si de la 17 ani si 8 lunibig grin in fine multumesc pentru rasp

| jasmiiloreee a răspuns:

In primul rand pentru a te angaja trebuie sa :
1. Termini o anumita facultate
2. Sa te duci la masster
3. Acum esti pregatit!