| Blackwoman27 a întrebat:

Eu sunt dintr-un sat din Galati, unde ar trebui sa imi fac buletinul? la o primarie dintr-un sat invecinat sau sa merg la oras? de ce? multumesc mult ofer si fundita

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartea de identitate (nu buletin, acesta nu se mai face din 1996) se face la SPCLEP (Serviciul public comunitar local de evidenta a populatiei) de care apartii cu domiciliul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La politia de care apartii. Daca nu ai in sat, mergi in Galati.

Răspuns utilizator avertizat
| simplu0 a răspuns:

Buletinul ti-l poti face unde vrei daca poti ti-l poti face la tine in sat daca nu trebuie sa il faci in oras nu conteaza unde ti-l faci. Conteaza sa il ai facut.