| ionela2 a întrebat:

Buna fratele meu este in divort si acum sa amanat dar nu stim ce inseamna se amana cauza pentru a se cita paratul prin publicitate

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atunci cand s-a trimis citatia paratei aceasta nu a fost gasita la domiciliul indicat si nu a primit citatia, pesemne este plecata din localitate. In aceste cazuri se citeaza si prin publicitate si pentru a se publica citatia intr-un ziar a fost amanata cauza si s-a stabilit un alt termen de judecata.