| 12345678o a întrebat:

în ce cazuri se permite sa încalci indicatorul OPRIRE INTERZISA
În cazul ca este instalat în apropiere de Gară, oprirea pentru îmbarcarea sau debarcarea pasagerilor pe cateva secunde se socoate încălcare?
Și în cazul dacă se aprindea avaria, la fel era sa fie amendat?
Mulțumesc

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oprirea interzisa nu are cazuri de incalcare... poate doar daca esti masina cu regim special sau ai o avarie serioasa.

Aprinderea avariilor nu e o scuza, debarcarea pasagerilor e permisa daca nu incurci traficul