| Floreenofficial a întrebat:

Buna! Mama a depus dosarul de pensie pe 1 noiembrie.Dosarul a ajuns la casa de pensii.Am înțeles că trebuie să vina o decizie.Cand credeți că iese la pensie și va primi prima pensie? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de cat de aglomerati sunt cei de la casa de pensii din judetul de domiciliu a mamei.
Iti dau exemplul meu, este drept ca din 2012, am depus cererea de pensie si toate actele la 1 martie, am primit decizia spre sfarsitul lunii aprilie si primele pensii (pe martie si aprilie) in 16 mai.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu vreau sa te pacientezi dar uneori dureaza si stiu cazuri cand a durat si 3 luni sau mai mult.
De ce? pentru ca la aceste case de pensii lucreaza tot felul de spagari infecti si unele dintre aceste agajate asteapta mita ca sa "solutioneze" mai repede dosarele! Asa merge treaba fratilor in aceste institutii care fac greva ca nu au salarii decente, dar spagile le trecem la venituri sau nu? Se merge pe blat specific tarii noastre! Nu le miroase gura cand mananca usturoi acestor melteni birocrati!

| Darius50boss a răspuns:

Depinde, cam după o lună vine pensia după ce vine decizia

| Floreenofficial explică (pentru Darius50boss):

Buna! Și decizia când vine?

| Darius50boss a răspuns (pentru Floreenofficial):

Depinde te cei cu pensia mie a venit pentru invaliditate cam după o săptămână

| Floreenofficial explică (pentru Darius50boss):

Pai a trecut o săptămână și nu i-a venit mamei decizia.Imi pare rău pentru problema ta!

| Darius50boss a răspuns (pentru Floreenofficial):

Poți să îi întrebi