| anonim_4396 a întrebat:

Matusa mea are 4 copii dupa un concubinaj de mai multi ani si s-a despartit de concubin. Intrebarea mea este ce se poate face in privinta copiilor? pentru ca sunt toti la bunica mea straight face

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Matusa ta ar trebui sa se inteleaga cu fostul concubin asupra cresterii copiilor si sa introduca o cerere la judecatoria de domiciliu pentru increditare si pentru obligatia de intretinere. In functie de cui vor fi incredintati copiii, celalat va fi obligat la intretinere. Numai bine!