| livbmt a întrebat:

am o intrebare dar ca sa va spun intrebarea trebuie sa va spun o mica >istorioaradeci mama mea s-a casatorit cu tatal meu intr-o ambitie si totul de atunci de cand sau casatorit nu au fost fericiti niciodata poate cand mau avut pe mine si pe fratele meu dar totul a fost din cauza soacreai(bunica mea)din partea tatalui care dacand mama mea nu a mai vrut sa locuiasca cu ea in camere stam la tara si nu a mai vrut sa faca mancare ea a inceput dezazstrul ni sau furat lucruri si aceste lucruri erau furate de catre matusa mea sora tatalui carre ne invidia ea avand 5 copii sotul sa aruncat in fata trenului si ea niciodata nu a muncit astepta sa ure sau sa primeasca pomana si asa pana cand bunica mea a paralizat dar si de acolo din pat ea,, comanda*mama mea crred ca este bolnava cu plamnaii chiar daca e nu spune deoarece este zgarcita in privinta banilor si se gandeste doar ce e mai bine pentru mine si fratele meu, mama mea are un frate in spania care nea ajutat mult si acum a invitato pe mama mea la el in spania pentru a lucra sa aiba grija de o femeie invarsta sa fie doamna de companie si va castica 24 milioane pe luna mama mea momentan lucreaza la real hypermarket si nu stie ce sa faca si m-am gandit sa apelez la voi sa ma ajutati sa mearga mama mea in spania? ce as faca?

2 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Mai bine sa meaga, sa incerce acolo.nu zic ca in Romania unde lucreaza nu e bine,dar acolo se castiga mai bine, si desii e greu, in strainatate iti poti construii cat de cat o viata

| trendya a răspuns:

Cred ca ar trebui totusi sa incerce si in strainatate si daca nu sa se intoarca in tara