| margineanandreea16 a întrebat:

Merg intr-o excursie organizata cu liceul in Polonia. Trebuie sa îmi fac împuternicire pe ambii părinți, dar tati nu e acasa, ce se poate face? Nu pot pleca fără acordul amândurora. Multumesc.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tatal tau poate face declaratia la orice notar din localitatea unde se afla. De asemenea, daca este in strainatate, poate face declaratia la orice reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) a Romaniei din tara unde se afla. In ambele cazuri iti poate trimite declaratia prin posta sau curier rapid.