| Sanki151088 a întrebat:

Bună..nu îmi voi spune identitatea din motive personale..am și eu o curiozitate. La mine în comuna este o firma de făcut lădițe..aceasta se afla în mijlocul comunei. ceea ce perturba liniștea publica...asta însemnând ca lucrează și zi și noapte. Zgomote peste zgomote..străzile ni le-a făcut praf..casele crap datorita tractoarelor și tirurile care vin..descărcarea (trântirea mai exact)a buștenilor. ce se poate face în aceasta situație? Ca vad ca nimeni nu ia nici o măsură. Țin sa menționez ca sunt gropi și pe ploaie nici nu poți sa treci pe strada respectiva.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ati facut reclamatie la Agentia de mediu din judet?
Daca ati facut si nu s-au luat masuri atunci faceti o reclamatie la Ministerul Mediului, Apelor si Padurilor, chiar si prin email, de aici:
http://www.mmediu.ro/messages/send
De asemenea puteti face reclamatie si la politie, in baza L.61/1991, pentru zgomotul produs si la Ministerul Sanatatii, prin Directia Judeteana de Sanatate Publica, daca este amplasata la mai putin de 50 m de locuinte.

| Sanki151088 explică:

Țin sa menționez ca primarul nostru nu se complica..patronul acestei firme este fratele sau prietenul unui comandat de politie din municipiul de care aparține comuna mea și nu prea vrea sa se complice.