| Adelina13062014 a întrebat:

Buna.

O sa fiu scurta si la obiect. Recent m-am angajat fiind ceva temporar până îmi găsesc altceva mai bun. Ideea este următoarea la interviu mi s-a spus ce presupune acest job ce beneficii, prime se primesc. Astăzi fiind zi de salariu, primul de când sunt aici am primit fluturașul si in pauza de țigară l-am studiat. Salariu in mana fiind de 3021 de lei. Insa suma încasată a fost de 1629 de lei plus un Target de 200 de lei. Am mers la contabilitate i-am explicat doamnei si aceasta mi-a spus ca restul pana la suma de 3021 au fost opriți pentru ca ei oferă bonuri de masa (400 de lei) si trebuie sa isi scoată părleala, taxiu pentru turele de noapte însă fiind noua primele 3 luni nu lucrez de noapte deci nu merg cu taxiul, cafeaua oferita, apa (pe astea mi se aduc de acasă), masa de prânz si curent.

In contract nu este menționat asa ceva. Ma gândesc serios ca luni sa le fac plângere la ITM.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca ai lucrat toata luna mai sau numai o parte.
Daca ai lucrat toata luna atunci ar fi trebuit sa te plateasca cu salariul intreg.
Incearca sa rezolvi amiabil, inainte de a reclama la ITM.

| anonim3247 a răspuns:

Undeva e o problemă cu ce ai înțeles tu la angajare.