Întrebare recomandată | Ana_4223 a întrebat:

Buna o sa incerc sa va spun mai pe scurt povestea mea.Deci de mica eu am crescut fara tata m-a abandonat desi mama mea avea o relatie serioasa cu tatal meu, si chiar el i-a spus mamei mele sa ma faca..pe urma dupa cateva luni de la nasterea mea,a venit si a dat foc apartamentului unde stateam, din fericire nici eu nici mama nu am patit nimic.(precizez ca el venise cu alta femeie sa dea foc apartamentului, si daca ma intelegeti aceea era o femeie ieftina de moravuri usoare)

Timp de 14 ani, adica de cand m-.am nascut pana in prezentnu mi-a zis niciodata nimic, nu mi-a dat nimic nu l-am vazut niciodata, deci pentru mine e un strain.si din familia lui doar buunicul meu a fost prezent la nastere la botez a avvut grija de mine, mi-a cumparat dulciuri toate cele, dar el a murit cand aveam eu numai 4 ani.deci nici pe el nu il mai tin minte.

De ceva timp eu cu mama avem probleme cu bani, vreau sa imi iau sieu o geaca lunga de iarna sa imi iau si o pereche de blugi ceva, dra mama nu prea are bani ca sa imi dea

Acum urmeaza ce s-a intamplat ieri.DEci eu am adresa tatalui meu si ieri am fost la el,era doar bunica mea acasa adica mama lui care cand m-a vazut mi-a inchis usa in nas desi nici ea nu m-a vazut niciodata si-a dat seama ca sunt nepoata ei, deoarece seman doar cu tatal meu, cu mama absolut deloc.eu voiam sa vorbesc cu tatal meu,ca am atatea intrebari sa ii pun,de ce m-a abandonaat,de ce a ales sa stea cu tarfa lui, de ce aleia i-a dat bani si mie nu de ce l-a durut in cot de, mine..si ieri imi spunea baba aia ca pleaca de aici ca chem politia, imi poate face ceva politia daca ma duc si siun la tatal meu la usa? deoarece eu cred ca nu aree tupeu sa sune la politie deoarece tatal meu are sa-mi dea multi bani pensia alimentara timp de 14 ani e ceva ..adica sunt satula sa o aud pe mama toata ziua spunand° n-am bani n-am bani n-am bani ° °du-te la taicatu si cerei bani ca eu nu am ° °te-a facut si te-a lasat ia mai du-te si la el sa te creasca°. INtrebarile mele sunt.

1)sa continui sa fac asta? adica sa ma duc la el la usa in fiecare zi pana dau de el, fiindca nu mi se pare corect ca mam sa munceasca de sa isi rupa oasele iar el sa isi intretina tarfa
2)are ce sa imi faca politiaa? dca ma duc si cer bani tatalui meu, si am uitat sa mentionez ca este obligat prin lege sa imi dea bani
3)ce parere aveti voi despre aceasta intamplare

Va multumesc pentru ca ati citit tot! Urgent!

Răspuns Câştigător
| mishulicka a răspuns:

Si eu imi cresc fetita singura.La fel tatal ei ne-a parasit cand ea avea 3 luni.Mai bine zis noi am plecat de la el ca nu mai suportam faptul ca el se droga.Acum fetita mea are un an si 3 luni, si de cand ne-am despartit nu a venit nici macar sa o vada.De trimis ceva nici atat.Tot asa ca si la tine, doar bunicul ei din partea tatalui se mai intereseaza de ea.Nu imi doresc ca atunci cand ca vi mare sa treaca prin situatia ta.Eu una iti recomand ca il dai in judecata pentru pensia alimentara daca esti pe numele lui.Pt ca il obliga legea sa plateasca totul din urma si se poate face chiar inchisoare.Multa bafta si tot respectul pentru mama ta.

32 răspunsuri:
| felycya a răspuns:

Buna! imi pare rau de tine dar eu cred ca nu ar avea ce sa iti faca politia deoarece e tatal tau ar trebui sa il mai cauti sa nu te dai batuta.lupta ca sa ai o viata frumoasa dar nu va fi chiar asa de fr pentru ca ai trait fara tata! iti doresc succes! ai grija de tine! Vreau FUNDA! te gogg!

| marylenacorduneanu a răspuns:

2...politia poate sa-i dea amenda mamei tale!
1.....nu ar trebui sa mergi la usa lui ca sa afli de la el..ar trebui sa ai o discutie serioasa cu mama ta! adica sa ii spui ca esti mare si intelegi sica ar trebui sa stii si tu de ce s-a destramat familia ta!
3...e fffooarte trist!