| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Bună! Pe data de 30 noiembrie verișoara mea are sala, iar pe 29 ar trebui sa isi scoată cazierul. Auzisem ca nu se lucrează in aceste zile, insa pe site la DRPCIV nu se menționează nimic. Stie cineva ceva? Dacă nu se lucrează, atunci când il va da examenul dacă ea are programare pe 30?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu cum s-a programat pe 30 noiembrie, aceasta este zi de sarbatoare legala si nu se lucreaza aproape nicaieri, decat in locurile de munca unde se lucreaza la foc continuu.
Posibil sa nu se lucreze nici in 29 noiembrie, este zi de luni si se discuta daca sa fie declarata sau nu zi libera.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa il sune pe instructor sa il intrebe cum sa procedeaza fiind zi liberă 30 noiembrie, o sa o reprogrameze in decembrie sau in ianuarie după sarbatori, ca si Decembrie este o luna cu zile libere.