| deyutz95 a întrebat:

Buna, poate o firma sa te mute din locatia x in locatia y tot in acelasi oras fara ca tu sa fii de acord? Tot aceeasi functie si salariu.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poate si nici nu se considera schimbarea locului de munca, avand in vedere ca este in aceeasi localitate, esti pe aceeasi functie si acelasi salariu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineînțeles că te poate muta

| johnnny123 a răspuns:

Firma are dreptul să-și organizeze activitatea cum și unde vrea, așa cum și tu ai dreptul să-ți dai demisia dacă nu-ți convine unde te-a mutat.

Acum ce vrei, să decizi tu unde să-și facă firma sedii și cum să-și distribuie angajații?

| Iote a răspuns:

Da. Daca pastreaza functia, te pot muta unde au nevoie de personal.