| geo9617 a întrebat:

Poate sa-mi spuna cineva daca e ilegal sa detii un detector de metale?

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Iti trebuie o autorizatie de la politie. Oricum, e ilegal numai daca esti prinswinking

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este ilegala detinerea unui detector de metale fara a avea o autorizatie eliberata de catre Inspectoratul judetean de politie.

"Persoanele fizice si juridice care detin si/sau comercializeaza detectoare de metale sunt obligate sa obtina in prealabil autorizatia inspectoratului de politie al judetului respectiv, a Directiei Geneale de Politie a Municipiului Bucuresti, in a caror raza teritoriala isi au domiciliul sau, dupa caz, sediul, si sa se inregistreze la aceste autoritati."--- vezi actul normaiv aici :http://www.avocatnet.ro/......etale.html

| lpavel a răspuns:

Stai linistit! De ce ar fi ilegal? big grin Te-a pacalit careva... big grin

| kar1GaNNN a răspuns:

E ILEGAL, legea nu prevede astfel de obiecte.
O seara frumoasa!

| geo9617 explică (pentru kar1GaNNN):

Frate, care e adevarat pana la urma? e ilegal sau nu? Raspunde-ti doar daca stiti dintr-o sursa sigura!

| kar1GaNNN a răspuns (pentru geo9617):

Eu m-am uitat si e ILEGAL happy
Fa ce vrei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alo,politia,este aici un om care detine un detector de metale si vrea sa stie daca e legal sau ilegal daca il detine.
Ăhăh
Da
Aha.
Îhî
Ok
A zis -parti lipsa din continut-
pentru a afla daca e legal sau ilegal apeleaza 112.

| matrix100 a răspuns:

Unu zice ca da altul ca nuwinking care o fii adevarul?

| jamal000 a răspuns:

NU este ilegal!