| Adriana-Laura_Simion_1994 a întrebat:

Buna! Pot construii o casa pe parter daca am frontul steadal de 11, 7 metrii in loc de 12 metrii cat ar trebui? Specific ca terenul total are o suprafata de 950 metrii si este in forma de L.
Pe acest teren este contruita o casa de peste 100 de ani ce trebuie demolata, dar nu vreau sa construiesc pe aceiasi amprenta(asta stiu ca se poate)

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca obtii autorizatia de construire de la primaria localitatii, asa ca numai de acolo poti afla un raspuns sigur.