| Pantera2010 a întrebat:

Imi spune si mie cineva daca vreau sa construiesc pe un teren si nu am voie sa contruiesc numai 40 % din suprafata totala si eu voi face casa mai mare adica voi construi 70% din suprafata totala a terenului ce mi se poate intampla? deci o intreb la modul serios si doresc sa imi raspundeti numai daca stiti nu sa va bateti joc.Multumesc

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-o sa primesti autorizatie de cosntructie pe proiect. Si daca construiesti fara autorizatie, fie trebuie sa ai cateva zeci de mii de euro puse deoparte pentru spaga, fie o sa te trezesti ca iti darama casa.

| angelocezar a răspuns:

Nu risca daca nu ai pile fffff mari, altfel si amenda si .demolare,oricum nu o sa capeti niciodata receptia, nu o sa ai cf, nu o sa o vinzi niciodata...www.imocezar.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cit, cum si ce aveti voie sa construiti, scrie in certificatul de urbanism, in urma caruia se da autorizatia. Nerespectarea autorizatiei de constructie inseamna amenda si se merge pina la demolare... asta pe scurt!

| ariana_5123 a răspuns:

Poti construi 65% asta iti spun sigur sigur dar mai mult nu stiu