| M1999 a întrebat:

Buna prieteni. Am și eu o întrebare că tot omul. Era duminică seara ora 21:30 prin o localitate aveam o 100km/h de nu și mai bine. Și primesc un flash, și calc frana binișor. Spre spirinderea mea era un Daster de poliție Gri fara nici o inscripție sau numere de MAi. Am observat că a aprins minuscule gerofaruri și bara și a tras pe dreapta. Între timp am luat-o pe o strada m-am făcut ne văzut. Acuma mă gândesc or fi ceva consecințe. Mașina nu este pe numele meu.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa fie. Daca au retinut numerele de circulatie va fi chemat proprietarul masinii si acesta te va indica pe tine ca ai condus si poti fi sanctionat contraventional, cel putin pentru neoprire la semnal.
Daca te-a prins radarul vei avea 2 contraventii si iti va fi suspendat dreptul de a conduce, perioada depinde de cu cat ai depasit viteza legala in acea localitate.

| darrio2007 a răspuns:

100 km/h in localitate? Măcar ai permis?
„Daster de politie gri fara inscriptie". Adica cum! Si masina mea e gri dar nu e de Politie.
Vei fi cautat acasa cat de curand daca era de Politie.