| 161804 a întrebat:

Buna! Se suspenda indemnizatia 3-7 ani daca s-au realizat venituri din pariuri sportive?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faptul ca castigurile la jocurile de noroc sunt impozitate nu are legatura cu indemnizatia pentru cresterea copiluilui.
Si castigul este impozitat si retinut la sursa, respectiv de catre firma care organizeaza pariurile, asa ca nu mai trebuie sa platesti tu alt impozit.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se suspenda, ti-am mai raspuns la asemenea intrebare.

| 161804 explică (pentru Ioandelasal):

Ma gandeam cum sunt impozitate jocurile de noroc, si suma castigata au intrat pe cardul unde intra si indemnizatie!

| Ioandelasal a răspuns (pentru 161804):

Faptul ca castigurile la jocurile de noroc sunt impozitate nu are legatura cu indemnizatia pentru cresterea copiluilui.
Si castigul este impozitat si retinut la sursa, respectiv de catre firma care organizeaza pariurile, asa ca nu mai trebuie sa platesti tu alt impozit.

| darrio2007 a răspuns:

La ce detalii dai, nimeni nu-ti poate raspunde.

| 161804 explică (pentru darrio2007):

Indemnizatie crestere copil cu handicap!

| 161804 explică (pentru darrio2007):

Indemnizatie crestere copil cu handicap

| darrio2007 a răspuns (pentru 161804):

Nu am gasit nimic in acest sens. Dar mai asteapta raspunsuri. Cred ca Ioandelasal te-ar putea ajuta.

| helpforyou a răspuns:

La ce indemnizatie faci referire?

| 161804 explică (pentru helpforyou):

Indemnizatie 3-7 ani