| AvalohAlyn a întrebat:

Pe când și în România?
Credeți că ar fi o măsură buna și pentru noi? De ce nu se implementează și la noi?
Pentru că se gândesc doar la profit și nostri?

https://www.google.com/......ca-1267755

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mna, comparatie fara sens intre Luxemburg o tara cu o mana de locuitori si restul Europei. Cu ce crezi tu ca ar putea finanta o tara precum Romania miile de autobuze, tramvaie, metrouri? Serios? Nici Berlin ul nu ar reusi.

| minrest a răspuns (pentru suntserios):

La banii lor, nu se simte la buget transportul gratuit; ma mir ca nu au luat masura asta mai demult. Cred ca nici o alta tara nu isi permite fara dificultate asa ceva.

| suntserios a răspuns (pentru minrest):

Pai da, capitala e un oras cat Bacaul cu cele mai mari venituri din Europa. Nu se poate compara cu nimic altceva

| minrest a răspuns:

Fara suparare, se aplica in parte la noi, Transurb Galati este subventionat de stat in fiecare an, si nu il subventioneaza primaria, ci bugetul de stat. Asta pentru ca incasarile nu acopera cheltuielile, si daca Transurb isi inceteaza activitatea, galatenii nu mai pot merge la slujba. Todeauna cineva plateste; nu exista pranz gratuit.