| TeNNNLoW12345 a întrebat:

Bună seara am și eu o întrebare La un magazin de angro comercial săi zicem la intrare are uși metalice care sunt defecte numai funcționează senzori și ușile la închidere se trântesc sau se închid forte tare atâtea de tare încât la un pic de neatenție ți se pot fractura degetele de la mâini dacă nu ești atent ceea ce soția nu a fost atenta și si_ a fracturat un deget și a fost operata de urgenta am fost la acel centru sa vb cu cei de acolo și mau tratat cu indiferenta mi-au spus ca nu ei nici o vina iar eu luam spus ca nu luat nici o măsură cu acea usa și dacă era un copil și prindea mânuță sa piciorusu ce faceu de ce nu iau masuri sa o repare ( ușile la intrare în centru sunt metalice cu sticla mare și au niște senzori la intrare și ieșire care se glisează singure dar sunt defecte de câteva luni ) în fine mau tratat cu atâta indiferenta încât mau făcut sa ma duc mai departe cu soția la politie mau tratat la fel de abia miau luat o plangere la protecția consumatorului (anpc) la fel numai la spital meu spus sa merg la medicina legala și sa fac un dosar mai departe nu mai știu ce trebuie sa fac,? Sa merg la parchet sau sa va cu un avocat!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Politia nu are atributii in acest sens, fapta nu constituie infractiune sau contraventie.
Pentru ce a patit sotia poate face o actiune in justitie, pe cale civila si se pot cere daune materiale si morale de la firma care detine magazinul, in baza raspunderii delictuale.

Daca nu se descurca sa apeleze la un avocat.