| Atibv a întrebat:

Buna Seara, am si o intrebare am cumparat o masina din Bucuresti sunt trecut primul proprietar in Romania, am scos primul rand de numere rosii iar a intervenit o problema financiara si am nevoie de bani.(mai exact sa platesc banca)a intrebat cineva de masina si mi-a spus daca ofer fiscal ce anume inseamna? daca are talonu brif mare si mic? Astept rapsuns multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna sa ii dai certificatul de atestare fiscala si sa ai impozitele platite la zi. Numai bine!

| Atibv explică (pentru Ioandelasal):

Pai masina inca nu este inmatriculata, sunt scoase numere provizorii.iar e platit asigurarea si placutele taxele acealea altceva nu este.

| Gmcc a răspuns:

Fiscal-se refera la certificatul fiscal de care ai nevoie in cazul in care masina nu e inmatriculata-la inmatriculare, iar daca e inmatriculata sa fi sigur ca sunt platite impozitele!