| Dante30 a întrebat:

Buna seara, As dori sa stiu ce acte imi sunt necesare pentru eliberarea formularului S1, si daca cunoasteti cumva, cam in cat timp se elibereaza? Am cautat si eu pe google dar nu am gasit nimic suficient de concludent. Va multumesc.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Începând cu 01.10. 2010 se vor elibera documentele portabile S1, S2, și S3 emise in aplicarea unor Regulamente CE.
Documentul portabil S1 va fi emis in locul formularelor E106, E109, E120 si E121.

Deci, urmareste in lista din link formularele E106/S1,E109/S1, E120/S1 si E121/S1 : http://www.casan.ro/cassam/page/formulare-europene.html

In functie de scopul pentru care ai nevoie si de cui se adreseaza ( lucratorului, membrilor familiei, pensionarilor, studentilor)cauta printre cele 4 formulare notate S1 si vei afla actele necesare obtinerii acestuia.