| SilentRain a întrebat:

Buna seara, cunoaște cineva codul muncii?

6 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, spune

| SilentRain explică (pentru supadeceapa):

N-am primit lichidarea după demisie, ce imi propui Supica-experta-in-condul-muncii big grin

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru SilentRain):

Treci pe la ITM si "baga" intrebarea, aia abia asteapta pretexte de control.

| supadeceapa a răspuns (pentru SilentRain):

Mergi la ITM. Când ai demisionat?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Mdah, de curand au inceput din nou controalele tematice. Acum se focuseaza mai mult pe COVID si masuri de prevenire, ca e mai usor de amendat acolo. Oricum, si la reclamatii percuteaza mai devreme sau mai tirziu...

| IngridBeatrice a răspuns:

Bună,

Eu am găsit informații utile și la zi aici: https://www.wearehr.ro/codul-muncii-pentru-angajatori/