| Alexandraaa04 a întrebat:

Intrebarea mea este..administratorul unui bloc are dreptul sa le impuna locatarilor suma pe care trebuie sa o duca cand platesc intretinerea? o cunostinta s-a dus sa dea doar 2milioane si administratorul ( tin samentionez ca acesta e nou. octombrie fiind prima luna a lui ca administrator in blocul respectiv ) nu a vrut sa-i primesca bani. spunandu.i ca trebuie sa aduca 4 mil jum. persoana respectiva are 16 mil de dat la intretinere. dar totusi repet intrebarea. administratorul blocului are dreptul sa le impuna locatarilor sumape care trebuie sa o duca cand platesc intretinerea?

2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Raspunsul e foarte scurt si simplu. Nu.

| Me01 a răspuns:

Spune-i administratorului asa : sunt banii mei si plătesc cand am, cat pot, daca nu iti plac banii mei ii pot păstra si pe tine te dau pe mana poliție ca nu ma poate obliga nimeni sa plătesc o anumită suma pe care o vrea alți. Eu l-as fi bătut happy