| telluno a întrebat:

Buna,
As vrea sa fac o reclamatie, sau o sesizare undeva in legatura cu administatorul blocului nostru.Situatia suna in felul urmator: in aparatamentul nostru stam 3 familii, iar fiecare isi plateste intretinerea individual pe 3 chitante. Luna trecuta o familie a ramas restanta iar luna aceasta penalizarile pe luna trecuta vrea sa le platim la comun adica la 3. EU am refuzat sa platesc acea restanta pe motivul ca nu este a mea si ca nu mi se pare corect sa platesc din buzunarul meu niste banii pentru altcineva. Administratora nu a vrut sa imi scada din suma de banii care o datoram de plata la intretinere pe aceasta luna acea penalizare, iar eu am refuzat sa mai platesc intretinerea. In acest sens as vrea sa protestez sa nu mai platesc intretinerea pana nu mi se va face dreptate.
Intrebarea mea la voi este daca stiti unde m-as putea adresa sa ii fac o reclamatie, sa aduc la cunostinta acest caz. sa explic cum se poarta administratora acestui bloc cu oamenii si cat de nesimtita poate sa fie aceasta femeie.
Stie cineva unde m-as putea adresa? un site un nr de telefon orice.
Multumesc pentru rabdarea de a citi tot ce am scris mai sus.

1 răspuns:
| DakotaRoyse a răspuns:

Teoretic, la primării ar trebui să existe autorităţi care pot face controale în acest sens, dar nu ştiu cât de bine sunt echipaţi cei din oraşul tău. Pentru dovezi, din nou teoretic, nu sunt sigură, se poate cere o expertiză de la un contabil autorizat, cu care se poate merge în instanţă, dar cred că asta ar fi o măsură cam drastică, în ciuda deranjului pe care îl crează situaţia ta.