| AtIr a întrebat:

Bună seara!
Locuim într - o curte comuna. Suntem 3 familii. În fața e casa bunicii, iar în spatele ei, alte 2 case tip duplex. Când ne-am racordat la curent, am putut doar prin punerea ceasului de curent pe casa bunicii. Ea a fost de acord. Familia cealaltă se gândește ca bunica va muri și vor sa cumpere casa, însă casa e cu uzufruct viager pe copilul cel mai mare al bunicii. As vrea sa știu ce se întâmplă dacă ne taie curentul sau ia ceasul, având în vedere ca primăria nu a acceptat spargerea drumului? Am vrut sa băgăm pe sub pământ, dar nu am putut nici asa. Primăria a hotărât asa, sa se pună ceasul pe casa bunicii, deși suntem separat cu facturile. Cum am putea modifica mutarea ceasului?

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la enel si întreaba i, contorul este al enelu lui nu al primariei.