| IonutStefan96 a întrebat:

Eu am vandut casa lui sora mea, act vanzare-cumparare.Eu am ramas uzufruct viager.
Am un imprumut de doua sute de milioane!
Intrebarea estetongueoate sa-mi deea casa la licitatie daca sunt viager si sora mea proprietar?

Răspuns Câştigător
| oldbluegrumpyman a răspuns:

Cum sa scoata casa la licitatie pentru o datorie pe care tu o ai, daca tu nu mai esti proprietar. Nu, nu se poate. Tu mai esti legat de acea proprietate doar prin faptul ca ai dreptul sa o folosesti pana mori. Daca ipotecai casa pentru imprumutul despre care vorbesti nu puteai sa iti vinzi partea. Daca vanzarea a fost facuta legal si au fost intocmite toate actele, atunci in cartea funciara, sora ta apare ca unic proprietar.

5 răspunsuri:
| Aida55 a răspuns:

"lui sora mea" chiar iti place cum suna?

| IonutStefan96 explică (pentru Aida55):

Da.i-mi place!:*

| Aida55 a răspuns (pentru IonutStefan96):

Imi* Iti recomand din toata inima!;) http://www.polirom.ro/......ivire.html

| IonutStefan96 explică (pentru Aida55):

Mersi! dar nu-mi trebuie!:*