| Mihai123211 a întrebat:

Buna seara, pentru un salariu brut de 2.400 lei cat este deducerea tinand cont ca nu am persoane in intretinere?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La salariul brut de 2.400 lei si fara persoane in intretinere deducerea personala este de 375 lei.

| cosmin986522 a răspuns (pentru Ioandelasal):

De unde ai scos asemenea aberatii? Pentru un salariu de 2.400 lei, deducerea este de 375 lei. Vezi si in tabelul asta pe 2019 https://www.noulcodfiscal.ro/titlu-4/capitol-3/articol-77.html

| Ioandelasal a răspuns (pentru cosmin986522):

Ai perfecta dreptate, ramasesem cu o prevedere anterioara.
Imi cer scuze utilizatorului si o sa-mi modific raspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deducerea de la ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce deducere?
asta e gen
am 3 degete la un picior si la celalalt 5,
pot sa parchez in parcarea de la x mall? sau trebuie sa imi pun manusa la mana.
Voarte vagi intrebari. Cum castigi banii astia? si sa nu stii sa scrii?

| Mihai123211 explică (pentru anonim_4396):

Dupa ce ca esti anafabet, mai esti si prost daca nu ai auzit in viata ta de deducere

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihai123211):

Deducere la ce? la paine, la factura de telefon? la prostituate cand iti fac ele deducere? la ce? deducere cand te duci sa cumperi un kg de rosii si negociezi cu pietaru sa ti le lase mai ieftin, sa iti faca o deducere?
ca nu ai scris nimic, deducere la ce? la creieru ala al tau laughing
deducere la intretinere? la impozit pe casa? la casa la gunoi la ce?
la ajutoare sociale? wtf