| Floriana78 a întrebat:

Salariu de 1000 lire/luna in Londra e mult sau putin, ținând cont ca traiesc 2 persoane din acest salariu, dintre care un adolescent?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este putin, tinand cont ca se plateste si chirie, mancare, transport si restul, din banii aia.
Dar nu stiu ce salariu este ala, ca nu arata a salariu legal.

| Floriana78 explică (pentru Violleta2022):

Primește cam £6.5 pe ora

| Violleta2022 a răspuns (pentru Floriana78):

Unde lucreaza?
Este legala angajarea, sau munceste la negru?

| Floriana78 explică (pentru Violleta2022):

E legal. Însă acum am aflat ca de fapt castiga £7.60/ora

suntserios
| suntserios a răspuns:

Este extrem de mic, din ala abia chiria daca o platesti

| johnnny123 a răspuns:

Chiria pentru o garsonieră decentă în Londra este de 700-800 lire/lună.
Deci ar mai rămâne cu 400 de lire din care să trăiască doi oameni o lună ceea ce este aproape imposibil. Gândește-te că o călătorie cu metroul costă între £2.40-£4.90.

| xSega a răspuns:

1000 de lire e puțin raportând la nivelul de trai din Anglia

| Buzi213 a răspuns:

1000 de lire in Romania e un salariu foarte bun. In Anglia, nu poti spune ca e un salariu mare, din contra, printre cele mai mici salarii

Răspuns utilizator avertizat
| CipiA a răspuns:

E putin fara chirie si acceptabil cu chirie asigurata...

| Floriana78 explică:

£1200,nu 1000