| Dany888 a întrebat:

Problema mea sta in felul urmator : acum o saptamana a venit la mine un tovaras cu o combina si mi-a cerut 200 lei pe ea, eu i-am spus ca nu ii dau bani pe ea pana nu o probez.El nu avea ns ce cablu la ea si mi-a lasat-o pana a doua zi pana vine cu cablul, omul nu a mai venit de o saptamana.Eu am plecat de acasa cu un prieten care e pe tir si cand mam intrors combina nu mai era bunuica mea a aruncato la gunoi pentru ca tovarasul care a venit cu ea a adus-o intru sac de gunoi negru si bunicamea a crezut ca nu mai e buna ea nu are telefon deci nu avea cum sa ma sune! Iar acum tovarasul asta de 2 zile ma suna incontinu si azi mi-a trimis un mesaj in care spune ca am 24 de ore pana vine cu Politia peste mine daca nu ii dau combina si cica o sa iasa scandal!

Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Politia sa faca ce? cum poate dovedi amicul tau ceva? crezi ca politia nu are ce face decat sa umble dupa o combina? exagereaza si el, dar scandal poate sa faca intr-adevar. Da-i banii ca nu mai ai de ales, si tu daca dadeai un bun nu te interesa ce sa ales de el ci iti trebuiau banii. asa el nu sa ales nici cu bani si nici combina nu o mai are.
Vezi daca te poti intelege cu el sa mai reduca din suma, decat sa nu vada nici un ban si sa ramana doar cu scandal, poate se multumeste si cu 100 lei. daca nu vorbeste cu bunica ta sa impartiti suma, e vina ta ca nu ai spus ce e, si vina ei ca sa grabit sa o arunce, nu cerea de mancare si nici nu era gunoi sa se imputa.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai altceva de facut decat sa ii dai banii. Chiar daca nu mai e combina. Vina principala este a ta. Trebuia sa o scoti din acel sac si daca o duceai la tine in camera bunica-ta nu o mai arunca. Asa ca, decat sa ai probleme mai mari, da-i banii omului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi dă-i banii pe ea, el ți-a dat combina, tu îi dai banii, este vina bunicii tale oarecum deși nici tu nu i-ai spus că e o combină în sac.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Aici e greseala ta ca nu ai luat-o in camera si ai lasat-o unde nu trebuie. Daca bunica ta a aruncat-o si era in camera ta atunci sa plateasca ea sa nu-si mai bage nasu unde nu trebuie. Normal esti bun de plata ca ai acceptat sa primesti combina si nu ai refuzat. Trebuia sa-i spui sa-ti aduca cablul in aceea zi ca doar nu statea la cateva zile distanta prietenu tau