| ErnestIonuț a întrebat:

Buna seara TPU! Am o intrebare pentru cei ce nu lucreaza pe salariu minim.V-ați descurca cu un venit minim pe lună?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde in care tara.
In Luxemburg, Elvetia sau Germania - sigur.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu si sotia mea avem aproape de salariul minim (luati impreuna). Ne descurcam (la bloc) si mai si punem ceva pe cont.

| ErnestIonuț explică (pentru Salontanul):

Foarte frumos.Mi-ai ridicat moralul!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de context.
e greu de dat cu parerea

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mi se pare exagerat de mic salariul minim, dar dacă aș sta cu părinții și n-aș avea copil de întreținut, m-aș descurca, nu-s cheltuitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie una mi-ar fi suficient căci nu am pretenţii la haine de firmă, nu merg în cluburi, nu beau, nu fumez, ca să zici că i-aş dat pe ţigări sau distracţie. Deci în concluzie, da! M-aş descurca foarte bine.

| Roberrt21 a răspuns:

Depinde de multe lucruri...
Daca ai o familie de întreținut( deși e greu sa întreti o familie cu un asemenea salar)
Dacă cumva locuiești cu părinți tai si nu ai multe cheltuieli. În cazul acesta eu zic ca te-ai putea descurca
Etc...