| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! Trebuie să vină un prieten din Elveția pe 7 August în aeroportul din Suceava și am o informatie de la iubita mea care zice că se fac teste pentru Coronavirus la aeroport si va trebui să aștepte prietenul meu acolo 72 de ore, deci 3 zile. Este adevărat? Zborul e de fapt de la Memmingen la Suceava. Că era mai ieftin biletul decât din Zurich sau Basel. A călătorit cineva spre Scv la aeroport si poate să-mi spună? Vă rog să nu-mi răspundeți că "poti suna la aeroport". Vreau sa aflu cât mai repede. Multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e adevarat

| marinescub701 a răspuns:

Cel mai probabil e corect, asa s-ar proceda in mod normal, de cand cu COVID-19 ar trebui sa se simta norocos si ca poate calatorii, desi nu prea este recomandat sa o faca