| rapa a întrebat:

Buna seara, unde trebuie sa depun actele si ce acte trebuie depuse pentru a ma inscrie intr un partid politic, stau la sat, deci la primarie?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Nu, mai, ci la sediul partidului respectiv. Si nu e suficient ca te inscrii si platesti cotizatie, mai trebuie sa si activezi.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inscrierea intr-un partid politic se face la sediul organizatiei comunale a partidului respectiv sau la cel mai apropiat sediu (daca nu exista organizatie comunala).