| Dsu_Adt_2000 a întrebat:

Buna seara, vin si eu cu o intrebare.
Am fost asta seara in curtea unei foste fabrici cu masina, unde asteptam o prietena sa ne intalnim, fiind mai ferit.
Aceasta curte prezinta doar daramaturi, nu are o poarta sau ceva ce restrictioneaza accesul si nici nu scrie undeva propietate privata.
Paznicul a venit la 5 minute dupa ce am intrat si am oprit masina dupa mine, spunandu-mi ca suna politia.
Numerele nu mi s-au vazut fiind intuneric.
Legal vorbind, daca totusi mi-a vazut numerele, ce pot pati? Avand in vedere ca nu este semnalizat nicaieri ca este propietate privata si nu este nici inchis locul ca sa se poata spuna ca am intrat in vreun mod abuziv.
Iar de furat ceva, nici atat.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și ți-e frică?

| alina2k18 a răspuns:

''nu are o poarta sau ceva ce restrictioneaza accesul si nici nu scrie undeva propietate privata.''
Te-ai uitat la prea multe filme americane si ai uitat ca traiesti in Romania laughing
Nu o sa iti faca nimic, stai linistit.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Stai linistit, legea prevede cum trebuie semnalizata o proprietate privata, un drum de acces nepublic etc.

| romeo78 a răspuns:

Legal, e o încălcare de proprietate.
Dar, trebuie să fie delimitare, acces interzis, garduri, porți.
Nu este singura fabrică abandonată.
Probabil ai fost urmărit, ți s-au văzut farurile și a venit la pont.
Fac pariu că zeci de persoane mișună pe acolo.
Dar, în același timp, poate nu trebuia să fi acolo, ca să nu vezi ce nu trebuie... Zic, doar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E plictisit domnu' paznic.