| bittersweet a întrebat:

Stiti ca duminica se voteaza... cum aflu la ce centru de votare sunt repartizata? Ms anticipat! happy

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

În mod normal se voteaza in acelasi loc, unde ai votat ultima data pentru alegerile parlamentare.

mira
| mira a răspuns:

Intreaba-ti vecinii de bloc sau de pe aceeasi strada daca nu ai posibilitatea sa citesti repartizarea, arondarea alegatorilor pe sectii de votare.

| LoryM22 a răspuns:

Du-te la scoala, liceul unde esti si o sa-ti zica unbde esti repartizata.

| Brotacelu a răspuns:

Cred ca o sa te sune aia? sau tu sunai,,, banuiesc ca ai si tu un numar de tel te-al lor...

| Brotacelu a răspuns:

...Acu am inteles intrebarea laughing)
credeam ca te-ai bagat ca asistenta in sectie de votare...
Pai la presedentie mi se pare ca votezi unde vrei deoarece sunt alegeri nationale... daca era alegeri de primar atunci votai in localitatea sau sectorul de domiciliu

Distractie placuta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
mergi la Primarie SAU la cea mai apropiata scoala sau gradinita si acolo este palnificatorul pentru toate strazile din localitatea ta
la mine in localitate este chiar si la Casa de cultura acest mare afis, ca de fiecare data la alegeri
ideea cu vecinii este buna
la mine in localitate este lipita adresa sectiei de votare la fiecare scara de bloc in parte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Unde ai fost ultima oară la votare, tot acolo mergi și acum.
Pa, pa.