| Jelus a întrebat:

Stiti daca imi pot pierde alocatia daca imi fac contract de munca full time, dar doar pe o luna?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fii mai clar si da detaliile necesare, respectiv ce varsta ai si despre ce alocatie este vorba si o sa-ti dau un raspuns concret.

| Jelus explică (pentru Ioandelasal):

Sunt major, dar imi continui studiile la liceu si beneficiez de alocatia de la stat de 84 lei. In decembrie s-ar putea sa-mi fac un contract de munca full time(8 ore) si voiam sa stiu daca statul, vazand ca ma pot intretine "singur", nu-mi va lua alocatia

| Ioandelasal a răspuns (pentru Jelus):

Daca esti la liceu ai dreptul la alocatie pana la terminarea cursurilor si nu o vei pierde chiar daca lucrezi o luna.