| Gabriela_Emanuela_1999 a întrebat:

Buna,sunt de ceva vreme in Germania si am descarcat pe laptop cu aplicatia Store (android) 10 jocuri, iar de pe youtube 2 piese,am auzit ca e posibil sa primesc amenda,stiti cumva daca e posibil sa primesc,va rog,raspundeti doar daca stiti,multumesc, funda

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Amenda primesti pentru torenti sau warez.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cunosc amanuntit legislatia germana in materie dar am auzit ca este destul de aspra.
De asemenea, in anul trecut, un utilizator TPU mi-a spus ca a fost amendat cu 3.000 de euro pentru descarcarea unui continut care nu era gratuit(cateva filme). Nu stiu daca este adevarat sau nu, asa mi-a spus utilizatorul si asa ti-o spun si eu.

| LaccboGaming a răspuns:

Nu ai cum sa primesti amenda pentru asta.