| ionutilie a întrebat:

Sunt din Bacău si sunt angajat la Bucuresti deci daca m-ar opri poliția am adeverința dar am doi prieteni care vor si ei sa mearga sa munceasca.
Daca completează o declaratie pe propria răspundere cum ca merg la munca, se poate?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca tu ai adeverinta, atunci esti asigurat, ca poti dovedii importanta serviciului.

Din pacate, prietenii tai nu au ce cauta, fiindca sunt filtre de Politie si Armata pe strada si le vor da amenda celor doi, intorcandu-i acasa, de urgenta.
Cautatul serviciului acum, nu are nici o logica, este STAREde urgenta, NU este o prioritate si nici important.
In orice caz, nu exista joburi disponibile la ora asta, cand toata lumea da afara de la munca.
Asta in situatia in care prietenii tai nu vor sa mearga la furat, ca de munca la ora asta, nu se gaseste.

Răspuns utilizator avertizat