| reirei1999 a întrebat:

Sunt elev in clasa a 10-a si mi s-a oferit ocazia de a merge la niste rude in America. Ce sanse am de a obtine o viza de turism pentru SUA? Faptul ca sunt elev este singurul lucru care imi garanteaza intoarcerea sau si faptul ca parintii locuiesc aici? Mai sunt si alte aspecte care im garanteaza intoarcerea?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ambele garanteaza putin intoarcerea. Apreciez ca sansele sa obtii viza sunt de
cca 70% si ar fi mai bune daca ai primi o invitatie de la rude.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca rudele iti fac o chemare/invitatie ai sanse foarte mari sa iei viza