| Alia1 a întrebat:

Buna! Sunt studenta la facultate iar singurul act care imi lipseste pentru bursa sociala este o declaratie in fata unui notar precum ca tatal meu nu are venit, insa nu pot face rost de ea in momentul actual deoarece tatal meu este in spital in stare critica si nu ar avea cum sa dea declaratia… Am incercat sa explic situatia in fata notariatelor însă nu au cum sa ma ajute deoarece tatal meu trebuie sa vina sa semneze si nu are cum…cum as putea proceda in situatia de fata? Chiar nu as vrea sa pierd bursa sociala deoarece am nevoie de ea …

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Notarul se poate deplasa la spital, bineinteles se plateste ceva in plus pentru deplasare.
Totul este ca tatal tau sa fie in stare sa dea declaratia.

| Alia1 explică (pentru Ioandelasal):

Din pacate este în coma deci nu este posibil sa dea vreo declaratie…

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alia1):

Atunci nu vad ce s-ar putea face.