| noname293 a întrebat:

Bună TPU, acum ca sunt noi reguli pentru acordarea bursei de merit, insemnand ca primii 30% primesc bursa, (ma incadrez si eu) as vrea sa va intreb cum procedez pentru a beneficia de aceasta bursa, trebuie sa fac dosar?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bursa de merit se aloca celor care au medii peste 9.50 dar si primii 30% din elevii fiecarei clase.

Uite aici:
https://www.portalinvatamant.ro/......12318.html

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In M.Of. nr.822 de ieri, 12.09. 2023, a fost publicat Ordinul nr. 6.238/2023 al ME privind aprobarea Metodologiei-cadru de acordare a burselor.
Vezi aici:
https://monitoruloficial.ro/Monitorul-Oficial--PI--822--2023.html si la sfarsit ai ordinul citat.

| relian a răspuns:

Intrebi acolo la secretara, fiecare institutie cu regulile ei, odata ce esti acolo, nu vad ce sa intrebi pe net.
Acu daca voiai doar sa ne spui ca inveti bine si vei lua bursa, asta e alta poveste, daca asa te simti tu bine sa te stie careva, e bun si asa rau laughing gata stim ca esti intre aia 30% mai buni din anul tau.