| Johnyynhoj a întrebat:

Acum cateva luni am fost parte vatamata intr-un accident rutier, mi-am angajat un avocat din Iasi, am fost intrebat de cei de la asigurare daca putem sa rezolvam treaba pe cale amiabila am fost de acord cu tranzactia si in termen de 20 de zile trebuiau sa imi bage bani in cont, termenul e expirat acum o luna si avocata nu sa prezentat la nici o sedinta judecatoreasca si nici nu a reusit sa incheie tranzactia facuta cu firma de asigurari.eu acuma as vrea sa o recuz pentru ca nu ma reprezentat deloc la nici o instanta si imi cere si 30%, eu acuma pot sa inchei contractul cu avocatul sa il recuz ( au trecut 4 sedinte si nu a venit nicioda.

Dupa ce recuz avocatul si renunt la vechea tranzactie deschisa de avocat, ma poate da in judecata el pe mine pentru renuntarea la contractul facuta cu el?

Mercy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poate da in judecata dar nu o sa castige deoarece, daca nu s-a prezentat la nici un termen de judecata si nu a incheiat tranzactia, nu a respectat obligatia de reprezentare asumata prin contract, asa ca nu poate obtine plata pentru ce nu a facut.

| Johnyynhoj explică (pentru Ioandelasal):

Da asa este nu a venit niciodata si luna viitoare este ultima instanta si am renuntat la contreact l-am recuzat, pentru ce sa dau 30% eu nici nu l-am vazut am vb doar la telefon

1 răspuns: