| Just0a0dream a întrebat:

Am atatea ganduri care ma framanta...de aeea doresc sa le impartasesc cu voi si sa ascult parerie voastre.Doar eu cred ca tara asta este cu fundul in sus? Peste tot coruptie,toti se fura intre ei, 90% din oameni nu mai au principii,valori,scrupule, pentru o suma de bani si prietenii te vand.Nu mai zic,ca nu ai sanse sa ai un post bun(pe care unii chiar l-ar merita) daca nu te cheama intr-un fel,nu esti ruda cu(,) Cutarescu. Oare are sanse reale vreun tanar care munceste si isi da silinita sa invete,sa termine o facultate si un master cu rezultate bune sa ajunga unde isi doreste si unde si-a propus,sau ii este luat locul de fiul directorului X? Intr-o lume in care peste tot sunt promovate sexualitatea,bautura si drogurile,iar copiii imita tot ce vad la teleevizor.Ei spun ca e vina parintilor ca nu au grija de copii sa nu vizioneze unele lucrurui,dar ei dau din intamplare peste tot de aceleasi imagini si scandaluri,la TV,aud la radio, de la prieteni.Peste tot sunt promovate doar falsele valori,fete dezbracate,barbatii cum arunca bani pe femei usoare, si atat.Viitorul e in mana noastra,a tinerilor,si a viitoarelor generatii,dar care multi nu primesc o educatie aducatie adecvata(nu contest ca sunt si exceptii,tineri cu o educatie exemplara) sau altii care preiau ce vad ca se promoveaza la TV, deci asta e bine.Ce se va intampla in urmatorii 15-20 de ani? Toata tara ce va face? Prostitutie,trafic de droguri si batai? Eu imi doresc sa se schimbe ceva,mediul inconjurator este ingrijorator,ar trebui sa se faca ceva,cineva sa ia atitudine.Spun NU coruptiei si obtinerea unul loc pe pile si pe grade de rudenie. Spun NU promovarea prostitutiei(directa sau mascata,ceea ce se promoveza la TV,de ex scandalul cu Leo, Renata si maicasa) si multor alte lucruri.Voi ce credeti? Am nebunit eu sau situatia e din ce in ce mai rea?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa este.Rezultatul democratiei dupa `89 in Romania.Ai prins inainte de `89?

| Just0a0dream explică (pentru darrio2007):

Nu,am 18 ani

| darrio2007 a răspuns (pentru Just0a0dream):

Nici inainte nu era prea bine dar acum iese mult in evidenta prostia omeneasca.Si,culmea,ca sta si in primele randuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu tu ești nebun, ei sunt.