| Todasca_Daniel_1996 a întrebat:

Am și eu o problema am oprit mașina în raza de acțiune a indicatorului oprirea interzisa și un polițist de la comunitara mia cerut actele (c.i și permisul) fără ca polițistul sa se legitimeze și fără ca se semnez ceva.Mi-a spus doar ca voi primi amenda acasă... Ce fac? Pot scăpa de plată?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca primesti amenda acasa poti face plangere contraventionala, la judecatorie.
Fiind vinovat nu cred ca ai sanse sa-ti anuleze amenda, dar poti incerca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Singura metoda e sa faci contestantie, dar daca chiar erai oprit unde nu aveai voi nu prea ai sanse de castig