| Andrei_Ionut_1999 a întrebat:

Am si eu o problema. Sunt din alt judet si am venit la Brașov sa fac facultatea aici. Am venit cu masina tatalui meu, trecuta pe numele lui. Astazi am circulat pe contrasens pe una din strazile astea faine si m-a oprit politia. Mi-a cerut actele si mi-a cerut buletinul si permisul. Imi spune sa stau in masina si apoi imi aduce permisul si buletinul inapoi. Imi spune ca am luat 3 puncte penalizare si ca amenda va fi trimisa acasa in judetul unde stau. Totuși nu am fost pus sa semnez nimic si nici ei nu au facut proces verbal. Vreau sa stiu daca eu chiar am primit sau nu amendă atata timp cat nu am fost pus sa semnez nimic sau sa declar ceva. Multumesc anticipat

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti daca o sa te amendeze sau nu. Daca te-au amendat o sa afli atunci cand o sa ajunga la domiciliu procesul-verbal de contraventie.