| anonim_4396 a întrebat:

am mare nevoie de ajutorul vostru! Mama logodnicului meu a murit cand avea el 4 ani si nu stie cauza decesului, rudele lui nu i-au spus o cauza clara. El nu stie nimic despre ea, decat cum o cheama si cand a murit si unde. Insa isi doreste mult sa afle cauza. Eu cautand pe internet am gasit ceva intresant, un fel de arhiva a decedatilor din anii selectati, e un fel de statistica, problema este ca doar nr decedatilor il pot vedea nu si fiecare persoana decedata in parte. ma puteri ajuta? daca stiti un site, ceva cu o lista de decedati (in care sa completez eu data si locatia) sau o arhiva virtuala a decedatiilor pe judete, caci nici pe certificatul medico-legal de deces nu a fost trecuta cauza decesului... ceea ce este cam ciudat caci din cate stiu a fost eliberat de medicul de familie iar medicul de familie nu are voie sa elibereze un certificat medico-legal de deces decat in cazul in care decedatul a murit din cauze naturale. m-am informat si despre eliberarea unui certificat de deces si ma gandesc sa nu fie vorba despre un cerificat de deces ilegal.
Multumesc de timpul acordat, dau funda!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista ce vrei tu. Poate afla cauza mortii doar din certificatul de deces, de la medicul care l-a emis sau de la alte persoane care cunosc imprejurarile mortii.

| Skiller1997 a răspuns:

Nu se poate decat certificatul decesului atat