| Petruts a întrebat:

Am nevoie neaparat sa stiu daca certificatul medical constatator al decesului ramane in original la primarie? Ca atunci cand m am dus sa fac un certificat de deces am constatat dupa cateva zile ca nu am certificatul medical constatator al decesului eliberat de spitalul unde a murit pacientul.

6 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Certificatul medical constatator al decesului ramane la tine, nu la primarie, spital, preot sau pe unde iti mai este cerut. Acolo sunt copii din cate stiu eu. Sper ca am fost de ajutor.

| Petruts explică (pentru TheCritic):

La mine nu e..sunt stresat ca nu stiu ce sa fac acum, eu stiu ca mi l au oprit ce i de acolo

| TheCritic a răspuns (pentru Petruts):

Mergi la primarie si spune-le ca e o greseala si ei au originalul.

| Petruts explică (pentru TheCritic):

Dar totusi am cautat pe internet si am gasit undeva ca ar ramane acolo originalul pentru ca trebuie sa aiba si ei dovada pentru eliberarea certificatului de deces

| elenatudose a răspuns:

Nuuuuuuuuu in nici un caz.......actele in original trebuiesc pastrate

| Petruts explică (pentru elenatudose):

O God, eu nu l am luat, nici nu stiu cum sa fac acum